Pakowarka próżniowa – przemysłowa czy komorowa?

Home  /  Bez kategorii  /  Pakowarka próżniowa – przemysłowa czy komorowa?

Pakowarka próżniowa – przemysłowa czy komorowa?

by rootmaster Grudzień 11, 2018

Pakowarka próżniowa a także obieraczka do ziemniaków

Ziemniaki są – można stwierdzić – naszą potrawą narodową i pomimo iż traktuje się je za plon wysokokaloryczny, tak właściwie nie są tuczące, a co jest niezwykle kluczowe, zawierają wiele cennych składników odżywczych.

Pochodzenie ziemniaka

Warzywo to, jako bezimienny, nadający się do jedzenia towar roślinny, zostało przywiezione przez Hiszpanów z Ameryki Południowej w ciągu jednej z ich prekursorskich wypraw. Do Europy ziemniaki dotarły końcem XVI wieku, a w przeciągu kolejnych lat stały się jednymi z najbardziej wziętych warzyw, serwowanych na stołach królewskich głów i również mieszczaństwa a także pospólstwa.
Dzięki krzyżowaniu i dodatkowo specjalnej selekcji, w przeciągu wieków powstało sporo wersji ziemniaków, które – zależnie od gatunku – wolno przygotowywać na kilka sposobów.

Obieraczka do ziemniakówMiąższ ziemniaków, jak u większości roślin rosnących w gruncie, znajduje się pod skórką, którą należy usunąć. Najbardziej znanym sposobem jest obranie ziemniaka ze skórki z użyciem noża lub mechanicznej obieraczki.

W domach, do usuwania skórki z ziemniaków zazwyczaj używa się niewielkiego noża do jarzyn bądź dodatkowej przystawki do wielofunkcyjnego miksera, natomiast w punktach gastronomicznych, gdzie ziemniaki gotowane są dla kilkudziesięciu klientów, używa się mechanicznej obieraczki do ziemniaków, jaka w nadzwyczaj szybki sposób, przygotuje do kolejnej obróbki parę kilogramów właśnie tych warzyw, w bardzo krótkim okresie. Obieraczki tego rodzaju, używane są także w przemyśle spożywczym, gdzie ziemniaki są rozdzielane, obierane ze skórki oraz pakowane przy wykorzystaniu pakowarki próżniowej przemysłowej, jaka zamyka wyrób w bardzo trwałej folii, równocześnie odprowadzając z niej powietrze. Zabezpieczona w taki sposób posiłek, ma sporo dłuższy termin użyteczności do konsumpcji, aniżeli artykuł leżący luzem bądź zapakowany tradycyjnie.

Pakowarka próżniowa komorowaPakowarka próźniowa komorowa charakteryzuje się szybką oraz skuteczną produkcją a powstały szew ma wysoką klasę szczelności. Niektóre modele pakowarek pracują w trybie całościowo zautomatyzowanym, inne zdołają wykonywać pracę w trybie ręcznym.
Pakowaniu próżniowemu mogą być poddane nie tylko towary spożywcze w stanie surowym, ale także gotowe dania, oddane do konsumpcji w trochę późniejszym czasie.

Zobacz więcej: obieraczka do ziemniaków.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *