Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Home  /  Bez kategorii  /  Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

Podróż do Kanady – Elektroniczna wiza

by rootmaster Luty 21, 2019

Jak najprościej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od mieszkańców Polski już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju oraz czasu pobytu podjąć musi urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, kiedy dostajemy się do Kanady drogą lotniczą powinniśmy posiadać aktualną eTA, czyli elektroniczną awizację podróży. Jest to specyficzny model dokumentu, który technicznie biorąc rzecz nie jest wizą, jednak spełnia analogiczną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic prostszego! Wystarczy wejść na stronę portalu ambasady kanadyjskiej i dorzucić odpowiedni wniosek. Jak najbardziej, jest on przystępny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo właśnie to one są obowiązujące na terenach Kanady. Następnie, wystarczające jest zapłacić relatywnie niewielką opłatę, inaczej siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W czasie trzech dni, zostanie ustalona decyzja, co do nadania eTA. Obowiązująca jest od razu i nie ma wymogu drukowania jej.

Jeśli tymczasem zastanawiamy się jak wypełnić wniosek o eTA Kanada, najlepiej będzie powierzyć to do wykonania profesjonalistom. Egzystują agencje pośrednictwa wizowego, które zdołają nas wyręczyć w zdobyciu pożądanych dokumentów. To dobre wyjście na rzecz tych, którzy nie znają na tyle prawidłowo języka francuskiego bądź angielskiego, aby bezbłędnie uzupełnić konieczny formularz. Multum osób zastanawia się nad eTA Kanada, jakim sposobem zrealizować wniosek, niemniej jednak nie jest to wymagające zadanie, o ile zna się języki. Wniosek kreuje się online, bez opuszczania domu. Jest to niezwykle przydatne podejście. Kontakt z specjalistami wesprze w rozjaśnieniu wszystkich niepewności i niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Elektroniczna awizacja ważna jest przez 5 lat od okresu przekazania ewentualnie do końca ważności paszportu, do którego jest przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach turystycznych lub w tranzycie. Na tym wariantu pozwolenia wolno przebywać w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. Jeżeli potrzebujemy więcej czasu, to konieczne jest szczególne pozwolenie od odpowiednich urzędników.

Należy także zaznaczyć, iż dostając się do Kanady drogą morską albo lądową, eTA nie jest potrzebna.

Czytaj także:

apply canadian visa

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *