Urlop na Sri Lance

Home  /  Bez kategorii  /  Urlop na Sri Lance

Urlop na Sri Lance

by rootmaster Styczeń 2, 2019

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka jest to państwo , które leży na wyspie Cejlon. Przynależy ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego kraju jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczebność obywateli tego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach dawnej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Taki kraj ma niemało do zaprezentowania osobom podróżującym. Śliczne ośrodki, apetyczne pożywienie i co najistotniejsze to bezmiar punktów do odwiedzania. Bardzo chętnie odwiedzana jest jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Ogromnie poetyczna budowla, którą trzeba odwiedzić o zachodzie słońca, gdy tutejsi mieszkańcy, przyodziani w szaty białego koloru przychodzą z bębenkami, i uświetniają dzwiękami bębnów w momencie gdy statua Buddy jest pokazywany.

Następującą atrakcją jest szafirowa kopalnia. Na Sri lance istnieje niemało kopalni, dlatego że miejscowi tubylcy wypatrują kamieni szlachetnych, niepatrząc na niebezpieczeństwo, które czyha na nich w każdym momencie. Radość dla wędrowców, którzy miłują mały dreszczyk adrenaliny na skórze.
Kolejna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Wizerunkiem jest zbliżona do Safari na kontynencie Afrykańskim. Można w tamtym miejscu zobaczyć krokodyle, słonie, ptaki i inne roślinożerne zwierzęta. Pokusa jest dla osób, które lubią egzotyczne podróże i zwierzęta.

Dla wielbicieli zwierząt ważny do odwiedzenia jest dodatkowo „sierociniec dla słoni”. Jak ta nazwa wskazuje, trafiają tam małe słoniątka, które zostały osierocone przez rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z takiej niewoli jak w cyrku. Jest tam kilkadziesiąt słoniowatych. Dziennie odbywają wędrówki przez okoliczne osady, Przebywają na wolności, i to zapewne sprawia najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

Aby odwiedzić Sri lankę, powinno się przedtem odbyć właściwe szczepienia takie jak:

– Zapalenie mózgu zwanym „Japońskim”
– Dur brzuszny
– Wirusowe zapalenie wątroby A i B
– Błonica/Odra/Tężec/Różyczka/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Oprócz tego realizuje się również szczepienie przeciwko żółtej gorączce, jednak w tych stronach ona nie występuje, lecz wymagana jest w dokumentacji. Pamiętac należy też o w pełni zaopatrzonej apteczce, która jest wymagana przy każdym wyruszeniu za granicę.

Sprawdź także:
Sri lanka visa

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *