Wiza do Indii oraz przydatne informacje

Home  /  Bez kategorii  /  Wiza do Indii oraz przydatne informacje

Wiza do Indii oraz przydatne informacje

by rootmaster Styczeń 19, 2019

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych państw świata są Indie. Jest to kraj zlokalizowany w Azji Południowej. Jest siódmym co do wielkości państwem na Ziemi. Jego przestrzeń to 3 287 590 km2 . Indie to także drugi na świecie kraj, który posiada największą ilość rezydentów. Dokładna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, a gęstość zaludnienia to 390 osób/km2.
Głównymi miastami Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru bądź Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, która reprezentuje owy kraj jest w barwach: szafirowym, białym oraz zielonym. Odcienie tego typu symbolizują męstwo oraz poświecenie, prawdę i pokój, świątobliwość, rozrodczość a także rycerskość. W centrum flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości i praworządności. Cała flaga nazywana jest Tirangą.

Godło Indii

Drugim znakiem Indii jest godło – rzeźba przedstawiająca kwiat lotosu. Zbudowana jest ona z posągów czterech lwów, które symbolizują cztery chwalebne prawdy buddyzmu. Sylwetki te postawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem użytkowym w Indiach jest hindi oraz język angielski. Rodzimi rezydenci tego kraju posługują się także językami przynależnymi do konkretnego regionu. Jest ich całkowicie 21.

Indie – religia

Indie religia, która panuje na terenie państwa to hinduizm. Dominującymi wierzeniami tej religii jest przeświadczenie w to, że człowiek i jego życie scalony jest ściśle ze wszechświatem. Każdy człowiek doświadcza tułaczkę dusz i odradza się w następnych wcieleniach. Określane jest to mianem reinkarnacji.

Indie zalicza się za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Układ terenu jest niezwykle różnorodny. Na północy zlokalizowane są pasma Himalajów, z kolei na zachodzie rozpościerają się nadmorskie doliny. Głównym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na parę podklimatów. Związane jest to z obszernym terenem, jaki zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa czy rudy żelaza.
Indie mają również bardzo odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę. Transport lotniczy oraz kolejowy jest bardzo dobrze rozpowszechniony i optymalizowany z roku na rok. Ważnym czynnikiem gospodarki Indii jest również przewóz morski.

Dowiedz się więcej:
indian visa online.

Indie – co warto wiedzieć przed podróżą?

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *