Wiza do Wietnamu – wymagania

Home  /  Bez kategorii  /  Wiza do Wietnamu – wymagania

Wiza do Wietnamu – wymagania

by rootmaster Styczeń 13, 2019

Na liście państw, które warto odwiedzić w celach krajoznawczych znajduje się Wietnam. To kraj posiadający ponad 90 milionów obywateli. Jest 15 państwem na Ziemii odnśnie populacji. Wietnam leży w południowo – wschodniej Azji. Graniczy z Chinami, Laosem a także Kambodżą. Państwo to jest niewiele większy od Polski.

Warto wiedzieć jakie ciekawostki ukrywa w sobie Wietnam. Jedna z nich to fakt, że znajduje się w tej okolicy duża liczba skuterów. Każda rodzina ma ich po parę sztuk. W środku dnia w aglomeracjach jest niezwykle bezgłośnie, ponieważ po obiedzie obywatele Wietnamu posiadają w obyczaju ucinać sobie drzemkę.

Gdy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, jak tamtejsi mieszkańcy będą nas wypytywać o lata, stan cywilny i również obywatelstwo. Jako że są to domyślne pytania zadawane obcokrajowcom. Turyści, jak i wszelcy inni mogą w wietnamskich knajpach napić się mrożonej herbatki podawanej nieodpłatnie.

Do innych ciekawostek należy to, że 3/4 Wietnamczyków nosi identyczne nazwisko, jakie jest również imieniem. Podczas gdy oglądaliśmy filmy o Wietnamie nie uszło pewnie naszej uwadze fakt, że jest tam dużo zwierząt. Obecność egzotycznych zwierząt, to pewien z powodów, dla których podróżnicy przybywają do tego azjatyckiego kraju. Spotkać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, gnuśne, nosorożce, węże poza tym sporo innych zwierząt.

Wietnam, to także miejsce słynące ze monumentalnych budowli oraz świątyń. To kraj dla nas egzotyczny i wobec tego nie wiadomo czego się spodziewać. Wcześniej, gdy myśleliśmy o tym państwie, to do głowy napływa nam jedno skojarzenie – Wietnam wojna. Współcześnie już tak nie kojarzymy tego dalekiego od Polski kraju.

Ci którzy już byli w tym kraju twierdzą, iż można się w nim zakochać. Po pierwsze jest to niezwykle rozciągnięty kraj. Przestrzeń Wietnamu obejmuje przeszło 330 kilometrów kwadratowych. Kraj dzieli się na 58 prowincji. Wietnam jest państwem w znacznej mierze agrarnym. Praktykuje się tu nie tylko ryż, ale także herbatę, tytoń, ananasy, i dodatkowo kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii pod względem uprawiania kawy.

Dowiedz się więcej:
vietnam visa for us citizens .

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *